Juniors

ROUND 1 - APRIL 2nd & 3rd

U6 ASC v Modbury Vista Rovers: Win 8-1 (Jonathon Duffy 3, Ro Manning 2, James De Conno 2, Ashton Platt 1)

U7 ASC v Elizabeth Downs White: Draw 1-1 (Oscar Cocca 1)

U8 ASC v Andrews Farm: Win 6-3 (Brayden O’Connor 4, Danielle Iadarola 1, Chris Bounehme 1)

U10 ASC v Parafield Gardens: Loss 6-0

U11 ASC v Salisbury United: Loss 7-0

U13 ASC v Munno Para: Loss 3-2 (Anthony Ruggiero 1, Roland D'Angelis 1)

U14 ASC v Elizabeth Vale: Loss 5-1 (Nader Charafeddine 1)

ROUND 2 - APRIL 9th & 10th

U6 ASC v Angle Vale: Win 7-0 (Ro Manning 1, Troy O'Connor 1, Brady Starick 1, Jonathon Duffy 1, Nicholas Graves 1, Ashton Platt 1, James De Conno 1)

U7 ASC v Angle Vale: Win 2-1 (Oscar Cocca 1, own goal 1)

U8 ASC v Tea Tree Gully Rangers: Loss 2-5 (Brayden O’Connor 1, Chris Bounehme 1)

U10 ASC v Elizabeth Vale: Win 2-1 (Mason Manning 1, Nezam Madi 1)

U11 ASC v Munno Para Lion: Win 5-1 (Matthew Tainsh 3, Danny Kim 1, Massimo De Lorenzo 1)

U13 ASC v Barossa United: Win 4-0 (Steven Viteritti 2, Roland D'Angelis 1, Branden Lewis 1)

U14 ASC v Parafield Gardens Black: Loss 6-2 (Chol Wel 2)

ROUND 3 - APRIL 16th & 17th

U6  ASC v Elizabeth Grove: Win 5-3 (Jonathan Duffy 1, Brady Starick 1, Nicholas Graves 1, James de Conno 2)

U7  ASC v Para Hills Black: Loss 0-1

U8 ASC v Angle Vale: Loss 0-6

U10 ASC v Tea Tree Gully Strikers: Loss 1-3 (Own Goal 1)

U11 ASC v Salisbury Villa: Loss 2-4 (Jordi White 1, Craig Gillies 1)

U13 ASC v Elizabeth Vale: Win 3-0 (Alec Capozzi 1, Steven Viteritti 1, Beck Rowse 1)

U14 ASC v Tea Tree Gully United: Draw 4-4 (Chol Wel 2, Farouk Ghafili 1,  Abraham Yaak 1)

ALL BYES APRIL 23rd & 24th - EASTER WEEKEND

ROUND 4 - APRIL 30th & MAY 1st

U6  ASC v Elizabeth Vale: Win 12-0 (Ro Manning 2, Jonathan Duffy 3, Nicholas Graves 2, James De Conno 4, Ashton Platt 1)

U7  ASC v Elizabeth Vale: Win 5-1 (Oscar Cocca 2, Evan Hindle 1, Tom Carroll 1, Decklan Johnstone-Stubbs 1)

U8 ASC v Virginia United: Loss 0-1

U10 ASC v Para Hills West : Loss 0-3

U11 ASC v Tea Tree Gully Strikers: Loss 0-8

U13 ASC v Para Hills White: Win 4-3 (Steven Viteritti 2, Branden Lewis 1, own goal 1)

U14 ASC v Angle Vale: Win 5-2 (Chol Wel 3, Farouk Ghafili 1, Ragheb Amini 1)

ROUND 5 - MAY 7th & 8th

U6  ASC v Andrews Farm Black: Win 11-0 (Johnathan Duffy 7, Nicholas Graves 1, James De Conno 1, Ashton Platt 2)

U7  ASC v Munno Para Lions: Win 5-0 (Tom Carroll 3, Oscar Cocca 2)

U8 ASC v Elizabeth Grove: Win 3-0 (Brayden O’Connor 3)

U10 ASC v One Tree Hill: Win 6-1 (Craig Gillies 1, Mason Manning 2, Alex Nemer 1, Dany El-Hamra 2)

U11 ASC v BYE

U13 ASC v Andrews Farm: Loss 1-2 (Branden Lewis 1)

U14 ASC v Tea Tree Gully Wanderers: Win 2-0 (Chol Wel 1, Peter Moussa 1)

ROUND 6 - MAY 14th & 15th

U6  ASC v Elizabeth Downs Maroon: Win 12-1 (Johnathan Duffy 6, Ro Manning 2, James De Conno 3, Ashton Platt 1)

U7  ASC v Modbury Vista Wanderers: Loss 0-3

U8 ASC v Para Hills West: Loss 0-2

U10 ASC v BYE

U11 ASC v Northern Wolves: Win 4-2 (Matthew Tainsh 4)

U13 ASC v Munno Para: Win 4-1 (Steven Viteritti 1, Aydin Sahin 1, Mathew Massacci 1, Branden Lewis 1)

U14 ASC v St Augustines @ Malinya Drive: Win 5-3 (Chol Wel 2, Farouk Ghafili 1, Peter Moussa 1, Chris Li-Dunn 1)

CHALLENGE CUP Round 1 U10, U11, U13 & U14 , (U6, U7 & U8 play Round 18) - MAY 21st & 22nd

U6  ASC v Munno Para City: Loss 1-4 (Troy O’Connor 1)

U7  ASC v Valley View: Loss 2-3 (Tom Carroll 1, Oscar Cocca 1)

U8 ASC v Virginia United: Draw 2-2 (Brayden O’Connor 2)

U10 ASC v Vs Para Hills West (cup): Win 4-1 in extra time (Nezam Madi 1, Dany El Hamra 1, Jordy White 1, Craig Gillies 1)

U11 ASC v Elizabeth Downs (cup): Loss 0-12.

U13 ASC v BYE

U14 ASC v Tea Tree Gully Wanderers (round 19): Draw 1-1 (Ragheb Moasaui Amini 1)

ROUND 7 - MAY 28th & 29th

U6  ASC v Barrosa : Win 9-0 (James De Conno 4, Johnathan Duffy 3, Brady Starick 1, Ashton Platt 1)

U7  ASC v Andrews Farm: Win 2-1 (Oscar Cocca 2)

U8 ASC v Barrosa: Loss 0-1

U10 ASC v Barrosa United: Win 3-1 (Jordy White 1, Mason Manning 1, Craig Gillies 1)

U11 ASC v Elizabeth: Win 4-0 (Matthew Tainsh 2, Christian Beltrame 1, Armik Torabi 1)

U13 ASC v Barossa United: Win 5-1 (Steven Viteritti 2, Branden Lewis 2, Beck Rowse 1)

U14 ASC v Ingle Farm White: Draw 4-4 (Chol Wel 2, Christopher Li-Dunn 1, Andrew Viteritti 1)

ROUND 8 - JUNE 4th & 5th

U6  ASC v Tea Tree Gully United: Win 1-0 (Ashton Platt 1)

U7  ASC v Para Hills White: Loss 1-2 (Oscar Cocca 1)

U8 ASC v Andrews Farm: Won 2-1 (Chris Bounehme 1, Brayden O’Connor 1)

U10 ASC v Valley View: Draw 2-2 (Maison Manning 2)

U11 ASC v Modbury Vista Wanderers: Loss 1-2 (Matthew Tainsh 1)

U13 ASC v BYE

U14 ASC v Elizabeth Vale: Loss 1-2 (Peter Moussa 1)

ALL BYES - JUNE 11th, 12th & 13th - INTERZONE COMPETITION (U11, U13 & U14) - JUNE LONG WEEKEND

ROUND 9 - JUNE 18th & 19th

U6  ASC v Munno Para City: Loss 1-6 (James De Conno 1)

U7  ASC v Valley View: Loss 3-7 (Oscar Cocca 2, Oliver Burkin 1)

U8 ASC v Tea Tree Gully Rangers: Draw 3-3 (Brayden O’Connor 3)

U10 ASC v Andrews Farm: Win 1-0 (Dany El-Hamra 1)

U11 ASC v Modbury Vista Rangers: Loss 0-5

U13 ASC v Andrews Farm: Win 2-0 (Kyle Janda 1, Steven Viteritti 1)

U14 ASC v Parafield Gardens Black: Loss 3-4 (Chol Wel 2, Andrew Viteritti 1)

CHALLENGE CUP Round 2 U10, U11, U13 & U14 , (U6, U7 & U8 play Round 17) - JUNE 25th & 26th

U6  ASC v Tea Tree Gully United: Win 2-0 (Jonathon Duffy 1, Ro Manning 1)

U7  ASC v Para Hills White: Win 1-0 (Oscar Cocca 1)

U8 ASC v Angle Vale: Loss 1-4 (Brayden O’Connor 1)

U10 ASC v vs Para Hills Black: Loss 0-2

U11 ASC Bye

U13 ASC v Elizabeth Vale: Win 6-1 (Steven Viteritti 2, Branden Lewis 2, Amir Husseinipour 1, Own Goal 1)

U14 ASC v St. Augustines: Win 3-2 (Chol Wel 1, Kuany Ngor 1, Ragheb Moasaui Amini 1)

ROUND 10 - JULY 2nd & 3rd

U6  ASC v Modbury Vista Rovers: Win 9-2 (Jonathan Duffy 2, Ro Manning 2, Troy O'Connor 2, James De Conno 2, Ashton Platt)

U7  ASC v Elizabeth Downs White: Loss 0-3

U8 ASC v Angle Vale: Loss 2-7 (Brayden O’Connor 2)

U10 ASC v Parafield Gardens: Win 1-0 (Craig Gillies 1)

U11 ASC v Salisbury United: Loss 0-4

U13 ASC v Elizabeth Vale: Win 4-1 (Steven Viteritti 2, Branden Lewis 1, Nick Misailidis 1)

U14 ASC v Tea Tree Gully United: Win 2-1 (Chol Wel 1, Andrew Viteritti 1)

ROUND 11 - JULY 9th & 10th

U6  ASC v Angle Vale: Win 6-2 (Jonathan Duffy 1, Ro Manning 1, James De Conno 4)

U7  ASC v Angle Vale: Win 1-0 (Oliver Burkin 1)

U8 ASC v Virginia United: Win 4-3 (Brayden O’Connor 3, Chris Bounehme 1)

U10 ASC v Elizabeth Vale: Win 2-0 (Mason Manning 1, Craig Gillies 1)

U11 ASC v Munno Para Lions: Win 6-0 (Matthew Tainsh 3, Lewis Janda 2, Massimo De Lorenzo 1)

U13 ASC v Virginia United: Win 10-0 (Kyle Janda 5, Branden Lewis 1, Roland D’Angelis 1, Anthony Ruggiero 1, Mathew Massacci 1, Nick Misailidis 1)

U14 ASC v St Augustine (catch-up): Win 5-0 (Farouk Ghafili 2, Kuany Ngor 2, Chol Wel 1)

U14 ASC v Angle Vale: Win 6-1 (Andrew Viteritti 2, Kuany Ngor 2, Peter Moussa 1, FaroukGhafili 1)

ROUND 12 - JULY 16th & 17th

U6  ASC v Elizabeth Grove: Win 6-0 (Jonathan Duffy 2, Troy O'Connor 2, James De Conno 1, Ashton Platt 1)

U7  ASC v Para Hills Black: Loss 4-2 (Oscar Cocca 2)

U8 ASC v Elizabeth Grove: Loss 4-3 (Brayden O’Connor 2, Chris Bounehme 1)

U10 ASC v Tea Tree Gully Strikers: Won 2-1 (Dany El Hamra 1, Jordy White 1)

U11 ASC v Modbury Vista Rangers: Forfeit

U13 ASC v Para Hills White: Loss 2-2 (Kyle Janda 1, Mathew Massacci  1)

U14 ASC v Tea Tree Gulley Wanderers: Postponed due to pitch condition.

CHALLENGE CUP Round 3 U10, U11, U13 & U14 , (U6, U7 & U8 play Round 1) - JULY 23rd & 24th

U6  ASC v Modbury Vista Rovers: Win 6-0 (Jonathan Duffy 1, James De Conno 2, Ashton Platt 3)

U7  ASC v Elizabeth Downs White: Loss 0-4

U8 ASC v Andrews Farm: Win 3-1 (Brayden O’Connor 2, Chris Bounehme 1)

U10 ASC v BYE.

U11 ASC v BYE.

U13 ASC v Modbury Vista Rangers: Win 6-0 (Steven Viteritti 3, Branden Lewis 2, Kyle Janda 1)

U14 ASC v Modbury Vista Rovers: Loss 1-7 (Peter Moussa 1)

ROUND 13 - JULY 30th & 31st  

U6  ASC v Elizabeth Vale: Win 7-0 (Jonathan Duffy 2, James De Conno 1, Ro Manning 1, Troy O'Connor 2, Max Perrotta 1)

U7  ASC v Elizabeth Vale: Win 3-0 (Oscar Cocca 3)

U8 ASC v Para Hills West: Draw 2-2 (Brayden O’Connor 1, Chris Bounehme 1)

U10 ASC v Para Hills West: Draw 1-1 (Kingsley Gaskin 1)

U11 ASC v Tea Tree Gully Strikers: Loss 1-5 (Lucas Pallot 1)

U13 ASC v Munno Para: Win 4-1 (Nick Misailidis 2, Kyle Janda 2)

U14 ASC v St Augustine: Win 2- 1 (Nader Charafeddine 1, Andrew Viteritti 1)

ROUND 14 - AUGUST 6th & 7th

U6  ASC v Andrews Farm Black: Win 13-0 (Jonathan Duffy 5, James De Conno 3, Ashton Platt 2, Ro Manning 2, Brady Starick 1)

U7  ASC v Munno Para Lions: Win 3-0 (Oscar Cocca 2, Evan Hindle 1)

U8 ASC v Barrosa United: Draw 1-1 (Brayden O’Connor 1)

U10 ASC v One Tree Hill: Win 7-0 (Kingsley Gaskin 2, Mason Manning 2, Hayden Brandon 1, Craig Gillies 1, Jordy White 1)

U11 ASC v BYE

U13 ASC v Barossa United: Win 3-0 (Amir Husseinipour 1, Branden Lewis 1, Anthony Ruggerio 1)

U14 ASC v Ingle Farm White: Loss 2-5 (Farouk Ghafili 1, Kuany Ngor 1)

ROUND 15 - AUGUST 13th & 14th

U6  ASC v Elizabeth Downs Maroon: Win 10-1 (Jonathan Duffy 5, James De Conno 1, Brady Starick 4)

U7  ASC v Modbury Vista Wanderers: Loss 0-1

U8 ASC v Andrews Farm: Win 3-0 (Chris Bounehme 3)

U10 ASC v BYE

U11 ASC v Northern Wolves: Win 5-3 (Matthew Tainsh 5)

U13 ASC v BYE

U14 ASC v Elizabeth Vale: Loss 3-4 (Chol Wel 1, Farouk Ghafili 1, Nader Charafeddine 1)

CHALLENGE CUP SEMI FINALS U10, U11, U13 & U14 , (U6, U7 & U8 play Round 2) - AUGUST 20th & 21st

U6  ASC v Angle Vale @ Angle Vale: Draw 1-1 (Ro Manning 1)

U7  ASC v Angle Vale @ Angle Vale: Loss 0-2

U8 ASC v Tea Tree Gully Rangers: Win 5-1 (Brayden O’Connor 3, Chris Bounehme 2)

U10 ASC v BYE

U11 ASC v BYE

U13 ASC v Modbury Vista Rovers: Loss 0-9

U14 ASC v Ingle Farm White (catch-up game) Win 3- 2 (Andrew Viteritti 1, Steven Viteritti 1, Peter Moussa 1)

ROUND 16 - AUGUST 27th & 28th

U6  ASC v Barrosa United: Win 12-0 (own goal 1, Ryder Rogalski 1, James De Conno 2, Isaac Arnold 1, Ro Manning 2, Max Perrotta 1, Troy O'Connor 4)

U7  ASC v Andrews Farm: Win 1-0 (Oscar Cocca 1)

U8 ASC v Tea Tree Gully Rangers: Draw 1-1 (Brayden O’Connor 1)

U10 ASC v Barossa United: Loss 2-5 (Craig Gillies 1, Jordy White 1)

U11 ASC v Elizabeth Grove Green: Win 1-0 (Jonathan Iadarola 1)

U13 ASC v Andrews Farm: Win 6-1 (Steven Viteritti 3, Branden Lewis 2, Alec Capozzi 1)

U14 ASC v Parafield Gardens Black: Win 2-1 (Peter Moussa 1, Chol Wel 1)

ROUND 17 - SEPTEMBER 3rd & 4th  

U6  ASC v Tea Tree Gully United: Win 2-1 (Own Goal 1, Brady Starick 1)

U7  ASC v Para Hills White: Win 2-0 (Oscar Cocca 1, Decklan Johnstone-Stubbs 1)

U8 ASC v Angle Vale: Loss 1-2 (Chris Bounehme 1)

U10 ASC v Valley View: Win 3-1 (Alex Nemer 1, Jordy White 1, Mason Manning 1)

U11 ASC v Modbury Vista Wanderers: Draw 1-1 (Matthew Tainsh 1)

U13 ASC v Elizabeth Vale: Win 5-1 (Beck Rowse 2, Kyle Janda 2, Steven Viteritti 1)

U14 ASC v Tea Tree Gulley United (round 12 catch-up): Win 6-2 (Chol Wel 2, Peter Moussa 1, Farouk Ghafili 1, Ayman Saadi 1, Kuany Ngor 1)

U14 ASC v Tea Tree Gulley United: Win 4-3 (Chol Wel 1, Peter Moussa 1, Nader Charafeddine 1, Kuany Ngor 1)

ROUND 18 - SEPTEMBER 10th & 11th

U6  ASC v Munno Para City: Win 1-0 (Brady Starick 1)

U7  ASC v Valley View: Win 6-3 (Ariath Piol 3, Charlie Whitehead 1, Tom Carroll 1, Oliver Burkin 1)

U8 ASC v Virginia United: Win 3-1 (Danielle Iadarola 1, Chris Bounehme 1, Brayden O’Connor 1)

U10 ASC v Andrews Farm: Loss 0-1

U11 ASC v Modbury Vista Rangers: Win 3-2 (Matthew Tanish 2, Lewis Janda 1)

U13 ASC v Virginia United: Win 9-0 (Beck Rowse 2, Branden Lewis 2, Steven Viteritti 1, Kurtis Burmeister 1, Anthony Ruggiero 1, Anthony Nardone 1, Mathew Massacci 1)

U14 ASC v Angle Vale: Win 2-0 (Andrew Viteritti 1, Farouk Ghafili 1)

ALL BYES - SEPTEMBER 17th & 18th

CHALLENGE CUP FINALS - SEPTEMBER 24th & 25th


 

  

  
© 2010 Athelstone Soccer Club | become a sponsor | contact us