Juniors

 

ROUND 1 - APRIL 14th & 15th 
U10 v Salisbury United White Loss (fft) -
U11 v Barossa United Win 2-1 Nezam Madi 1, Lucas Treppiedi 1
U12 v Salisbury United Loss 4-1 Madison Wright 1
U13 v Angle Vale Gold Win 7-0 Kuany Ngor 2, Thiik Ngot 1, Nick Misailidis 1, Alec Capozzi 1, Kishanth Thanaraj 1, Abraham Yaak 1
U14 v Elizabeth Vale Win 11-2 Kyle Janda 4, Mouch Wuol 3, Steven Veritti 2, Branden Lewis 2
U15 v Modbury Vista Albion Win 14-3 Tesloch Wuol 5, Sukali (Edward) Binyangi 4, Changkouth Simon 3, Peter Moussa 1, Farouk Ghafili 1
ROUND 2 - APRIL 21st & 22nd  
U10 v Para Hills White Win 5-0 Jordy White 1, Brayden O'Connor 2, Tor Tor 1, Kingsley Gaskin 1
U11 v Bye - - -
U12 v Modbury Vista Wanderers Win 2-1 Madison Wright 1, George Carey 1
U13 v Para Hills West Loss 3-1 Kuany Ngor 1
U14 v Para Hills White Win 4-1 Daniel Ajith 2, Anthony Ruggiero 1, Brandon Lewis 1
U15 v Parafield Gardens Draw 3-3 Changtuoth Simon 2, Sukali (Edward) Binyangi 1
ROUND 3 – APRIL 28th & 29th  
U10 v Andrews Farm Win 10-0 Mason Manning 5, Tor Tor 2, Dany El-Hamra 2, Hayden Brandon 1
U11 v Elizabeth Downs White Win 2-0 Kiran McCarey 1, Alex Neymer 1
U12 v Modbury Vista Rangers Loss 2-1 Jonathan Iadarola 1
U13 v Para Hills East Win 9-4 Kuany Ngor 5, Kishanth Thanaraj 2, Alec Capozzi 1, Mutuza Binyangi 1
U14 v Andrews Farm Win 16-3 Steven Viteritti 6, Daniel Ajith 5, Mouch Woul 3, Branden Lewis 2
U15 v Tea Tree Gully Rangers Loss 2-1 Sukali (Edward) Binyangi 1
ROUND 4 – MAY 5th & 6th  
U10 v Modbury Vista Albion Win 6-1 Mason Manning 2, Jordy White 1, Dany El-Hamra 1, Rocco Feo 1, Tor Tor 1
U11 v Valley View Draw 2-2 Lucas Treppiedi 1, Somil Boora 1
U12 v Tea Tree Gully United Draw 1-1 George Carey 1
U13 v Elizabeth Downs White Win 5-1 Kuany Ngor 2, Thiik Ngot 2, Kishanth Thanaraj 1
U14 v MC Woodpeckers Win 6-1 Steve Viteritti 4, Brandon Lewis 1, Beck Rowse 1
U15 v Salisbury United Win 2-0 Changtuoth Simon 1, Sukali (Edward) Binyangi 1
ROUND 5 - MAY 12th & 13th
U10 v Elizabeth Grove Win 4-1 Alex Nemer 2, Kingsley Gaskin 1, Tor Tor 1
U11 v Elizabeth Vale Win 5-0 Lucas Treppiedi 1, Craig Gillies 3, Somil Boora 1
U12 v Tea Tree Gully Strikers Draw 2-2 George Carey 1, Matthew Tanish 1
U13 v BYE      
U14 v Munno Para Win 12-1 Steve Viteritti 3, Beck Rowse 2, Muoch Wuol 2, Kyle Janda 2, Brandon Lewis 2, TBD 1
U15 v Tea Tree Gully Wanderers Win 3-2 Sukali (Edward) Binyangi 3
ROUND 6 - MAY 19th & 20th  
U10 v One Tree Hill Win 5-0 Kingsley Gaskin 5
U11 v Tea Tree Gully Strikers Loss 2-1 Craig Gillies 1
U12 v Para Hills Black Win 3-0 George Carey 2, Madison Wright 1 
U13 v St Augustines Win 4-1 Kuany Ngor 2, Nick Msailidis 1, Mutusa Binyangi 1
U14 v Para Hills Black Loss 3-2 Steve Viteritti 1, Moush Wuol 1
U15 v Barossa United Win 12-1 Farouk Ghafili 3, Tesloch Wuol 2, Sukali (Edward) Binyangi 2, Changtuoth Simon 2, Jeff Chakoma 2 and Ragheb Moasaui Amini 1
CHALLENGE CUP Round 1:
(U7 & U8 play Round 18) - MAY 26th & 27th 
U10 v Para Hills Black Loss 3-0 -
U11 v BYE      
U12 v BYE      
U13 v Para Hills East Win 2-1 Mutuza Binyangi 2
U14 v BYE      
U15 v BYE      
ROUND 7 – JUNE 2nd & 3rd  
U10 v Tea Tree Gully Rangers Win 6-0 Tor Tor 2, Lam Thor 2, Dany El-Hamra 1, Kingsley Gaskin 1
U11 v Salisbury East Win 3-0 Somil Boora 1, Luca Pagnozzi 1, Craig Gillies 1
U12 v Salisbury East Win 1-0 George Carey 1
U13 v Modbury Vista Wanderers Loss 2-1 Kuany Ngor 1
U14 v St Augustines Loss 6-3 Branden Lewis 1, Kyle Janda 1, Steven Viteritti 1
U15 v St Augustines Win 9-1 Sukali (Edward) Binyangi 4, Changkouth Simon 2, Farouk Ghafili 2, Ragheb Moasaui Amini 1
ROUND 8 - JUNE 16th & 17th 
U10 v Ingle Farm Win 5-1 Lam Thor 3, Dany El Hamra 1, Alex Nemer 1
U11 v Para Hills West Draw 1-1 Lucas Treppiedi 1
U12 v Para Hills West Loss 6-0 -
U13 v Angle Vale Gold Win 3-1 Mutusa Binyangi 1, Alec Cappozi 1, Own goal 1
U14 v Angle Vale Win 9-3 Steven Viteritti 3, Branden Lewis 4, Anthony Nardone 1, Kyle Janda 1
U15 v Angle Vale Win 6-0 Sukali (Edward) Binyangi 3, Changkouth Simon 2, Farouk Ghafili 1
ROUND 9 - JUNE 23rd & 24th   
U10 v Parafield Gardens Win 13-0 Lam Thor 4, Jordy White 3, Mason Manning 3, Darcy Gaskin 2, Kingsley Gaskin 1
U11 v Modbury Vista Wanderers Win 5-1 Somil Boora 2, Craig Gillies 1, Lucas Treppiedi 1, Matthew Hill 1
U12 v Adelaide Stingrays Win 5-1 Giffty Lopsa 2, George Carey 2, Madison Wright 1
U13 v Para Hills West Win 2-1 Nick Misailidis 1, Mutusa Binyangi 1
U14 v Salisbury East White Win 14-1 Mouch Wuol 4, Kyle Janda 4, Steve Viteritti 4, Ajit Pal 1, Branden Lewis 1
U15 v Elizabeth Downs Loss 4-3 Sukali (Edward) Binyangi 2, Joseph (Jeff ) Chakoma 1
CHALLENGE CUP Round 2: U9
(U7 & U8 play Round 17) – JUNE 30th & JULY 1st  
U10 v NO GAME      
U11 v Modbury Vista Wanderers Loss 15-0  
U12 v Muno Para City Loss 6-0  
U13 v Parafield Gardens Loss 2-1 Chris Kanaris 1
U14 v Parafield Gardens Loss 5-3 Steven Viteritti 3
U15 v Ingle Farm Loss 4-1 Sukali (Edward) Binyangi 1
ROUND 10 - JULY 7th & 8th 
U10 v Salisbury United White Win 6-1 Jordy White 2, Mason Manning 2, Lam Thor 1, Brayden O’Connor 1
U11 v Barossa United Win 5-1 Matthew Hill, Craig Gillies 2, Lucas Treppiedi and Ben Ciricco
U12 v Salisbury United Loss 3-0 -
U13 v Para Hills East Win 3-2 Nick Misailidis 1, Chris Kanaris 1, Gifti Lopsa 1
U14 v Elizabeth Vale Win 11-1 Steve Viteritti 8, Ajay Pal 1, Mouch Wuol 1, Ajit Pal 1
U15 v BYE      
           
ROUND 11 - JULY 14th & 15th 
U10 v Para Hills White Win 3-0 Lam Thor 1, Mason Manning 1, Alex Nemer 1
U11 v BYE      
U12 v Modbury Vista Wanderers  Loss 1-0  
U13 v Elizabeth Downs White Win 10-1 Kuany Ngor 4, Abraham Yaak 3, Kishanth Thanaraj 2, Nick Misailidis 1
U14 v Para Hills White Win 6-0 Steven Viteritti 4, Branden Lewis 1, Own Goal 1
U15 v Parafield Gardens Draw 6-6 Sukali (Edward) Binyangi 3, Jeff Chakoma 2, Farouk Ghafili 1
ROUND 12 - JULY 21st & 22nd 
U10 v Andrews Farm Win 14-0 Lam Thor 3, Tor Tor 4, Jordy White 2, Darcy Gaskin 1, Hayden Brandon 1, Rocco Feo 1, Dany El-Hamra 1, Own Goal 1
U11 v Elizabeth Downs White Win 2-1 Craig Gillies 1, Matthew Hill 1
U12 v Modbury Vista Rangers Draw 1-1 Madison Wright 1
U13 v BYE      
U14 v Andrews Farm Win 6-3 Steven Viteritti 2, Anthony Nardone 2, Kyle Janda 1, Ajit Pal 1
U15 v Tea Tree Gully Rangers Win 3-2 Sukali (Edward) Binyangi 2, Jeff Chakoma 1
CHALLENGE CUP Round 3: U9
(U7 & U8 play Round 1) – JULY 28th & JULY 29th  
U10 v BYE      
U11 v BYE      
U12 v BYE      
U13 v Modbury Vista Draw 2-2 Thiik Ngot 1, Mutuza Binyangi 1
U14 v BYE      
U15 v BYE      
ROUND 13 – AUGUST 4th & 5th
U10 v Modbury Vista Albion Win 5-0 Jordy White 2, Lam Thor 1, Mason Manning 1, Hayden Brandon 1
U11 v Valley View Draw 2-2 Matthew Hill 1, Craig Gillies 1
U12 v Tea Tree Gully United Win 2-1 George Carey 2
U13 v St Augustines Win 6-1 Alec Capozzi 4, Kuany Ngor 1, Jack Dunne 1
U14 v MC Woodpeckers Win 4-1 Steven Viteritti 2, Kyle Janda 1, Ajit Pal 1
U15 v Salisbury United Win 9-1 Sukali (Edward) Binyangi 4, Changkouth Simon 3, Ali Mahood 1, Kirmis Tor 1
ROUND 14 – AUGUST 11th & 12th  
U10 v Elizabeth Grove Win 4-2 Lam Thor 2, Jordy White 1, Own Goal 1
U11 v Elizabeth Vale Win 5-0 Lucas Treppiedi 2, Lam Thor 2, Nezam Madi 1
U12 v Tea Tree Gully Strikers Win 6-0 Giffty Lopsa 2, George Carey 2 Madison Wright 1, Christian Beltrame 1
U13 v Modbury Vista Wanderers Win 2-0 Thiik Ngot 1, Gifty John 1
U14 v Munno Para Win 6-2 ???
U15 v Tea Tree Gully Wanderers Win 7-2 ???
ROUND 15 - AUGUST 18th & 19th 
U10 v One Tree Hill Win 4-0 Lam Thor 2, Tor Tor 2
U11 v Tea Tree Gully Strikers Draw 1-1 Craig Gillies 1
U12 v Para Hills Black Win 3-0 Giffy Lopsa 2, George Carey 1
U13 v Angle Vale Gold Win 6-0 Kuany Ngor 3, Chris Kanaris 1, Mutusa Binyangi 1, Jack Dunne 1
U14 v Para Hills Black ???    
U15 v Barossa United ???    
ROUND 16 – SEPTEMBER 1st & 2nd 
U10 v Tea Tree Gully Rangers Win 6-0 Jacob John 2, Lam Thor 2, Tor Tor 1, Jordy White 1
U11 v Salisbury East Win 5-0 Craig Gillies 4, Matthew Hill 1
U12 v Salisbury East Draw 1-1 G. Eyal 1
U13 v Para Hills West      
U14 v St Augustines Win 4-3 Mouch Wuol 1, B. Lewis 1, S. Viteritti 2
U15 v St Augustines Win 7-2 S. Binyangi 2, J Chakoma 3, F. Ghafili 1, T. Wuol 1
ROUND 17 - SEPTEMBER 8th & 9th   
U10 v Ingle Farm Win 4-1 Lam Thor 3, Kingsley Gaskin 1
U11 v Para Hills West Loss 3-2 Lam Thor 2
U12 v Para Hills West Loss 5-0 -
U13 v Para Hills East Win 3-1 Alec Capozzi 2, Nick Misailidis 1
U14 v Angle Vale Draw 2-2 S. Viteritti 2
U15 v Angle Vale Win 5-0 J. Chakoma 2, S. Binyangi 1, F. Ghafili 1, C. Simon 1
ROUND 18 - SEPTEMBER 15th & 16th
U10 v Parafield Gardens Win 9-0 Lam Thor 2, Jacob John 2, Tor Tor 2, Hayden Brandon 1, Rocco Feo 1, Shabani Binyangi 1
U11 v Modbury Vista Win 9-0 Lucas Treppiedi 3, Craig Gillies 2, Kiran McCarey 2, Matthew Hill 1, Somil Boora 1
U12 v Adelaide Stingrays Win 1-0 Giffty Lopsa
U13 v Elizabeth Downs White Win 7-1 Kuany Ngor 2, Mutuza Binyangi 2, Thiik Ngot 1, Alec Capozzi 1, Kishanth Thanaraj 1
U14 v Salisbury East White ???    
U15 v Elizabeth Downs ???    
      
  

          
  
 
    

  
© 2010 Athelstone Soccer Club | become a sponsor | contact us