Juniors

ROUND 1 – Saturday April 5th & Sunday April 6th
U10 rd 1 vs Tea Tree Gully Wanderers Loss 0-3  
U11 rd 1 vs Para Hills East Red Loss 2-5 Chris Bou Nehme 2
U12 rd 1 vs Ingle Farm White Win 2-1 Jordy White 1, Dany El-Hamra 1
U13 rd 1 vs Para Hills East Draw 2-2 Craig Gilles 2
U14 rd 1 vs Elizabeth Grove Win 4-2 Jonathan Iadarola 1, Armik Torabi 1, Nick Mogavero 1, Josh Karakoulakis 1
ROUND 2 – Saturday April 12th & Sunday April 13th
U10 rd 2 vs Modbury Vista Rovers  Loss 1-3 Santana Bartkowski 1
U11 rd 2 vs Angle Vale  Loss 2-5 Chris Bou Nehme 1, Rocco Feo 1
U12 rd 2 vs Tea Tree Gully United  Draw 2-2 Elisa Karas 1, Sebastian Maegraith 1
U13 rd 2 vs Para Hills West  Loss 1-3 Craig Gilles 1
U14 rd 2 vs Tea Tree Gully United  Loss 1-2 Joshua Benvegnu 1
ROUND 3 – Saturday April 26th  & Sunday April 27th
U10 rd 3 vs Angle Vale Red Win 5-0 Wian Soontiens 1, Ethan Wise 2, Kosta Giannakeas 1, Oscar Cocca 1
U11 rd 3 vs Tea Tree Gully Wanderers Win 4-2 Chris Bou Nehme 2, Brayden O’Connor 1, Santana Bartkowski 1
U12 rd 3 vs Ingle Farm Green Win 6-1 Fabian Khaw 3, Sebastian Maegraith 1, Jordy White 1, Alex Nemer 1
U13 rd 3 vs Elizabeth Downs Loss 0-6  
U14 rd 3 vs Modbury Vista Rovers Win 3-2 Anthony (Marcus) Parente 2, Gil Eyal 1
ROUND 4 – Saturday May 3rd & Sunday May 4th 
U10 rd 4 vs Elizabeth Downs Maroon Draw 1-1 Santana Bartkowski 1
U11 rd 4 vs Munno Para Win 10-1 Luca Stepic 3, Rocco Feo 2, Christopher Bou Neheme 2,
Jack Leombruno 1, Brayden O’Connor 1, Lucas Dichiera 1
U12 rd 4 vs One Tree Hill Win 3-2 Fabian Khaw 1, Sebastian Maegraith 1, Elisa Karas 1
U13 rd 4 vs Salisbury United Loss 0-3  
U14 rd 4 vs Munno Para Lions Win 19-0 Josh Karakoulakis 4, Amik Torabi 3, Anthony (Marcus) Parente 3,  Salvador Bartkowski 2, Aiden Sadaj 2, Joshua Benvegnu  1, Luke Carusi 1, Conor Barry 1, Lewis Janda 1, Maria Pacheco 1
ROUND 5 – Saturday May 10th & Sunday May 11th 
U10 rd 5 vs Tea Tree Gully United Win 6-0 Tom Carroll 4, Jordan Harrison 2
U11 rd 5 vs Tea Tree Gully Rangers Loss 4-2 Chris Bou Nehme 1, Brayden O’Connor 1
U12 rd 5 vs Salisbury United Win 4-3 Fabian Khaw 2, Sebastian Maegraith 1, Ned Officer 1
U13 rd 5 vs Para Hills East Loss 4-2 Jazmin Humphries 2
U14 rd 5 vs Ingle Farm White Win 6-0 Anthony (Marcus) Parente 3,  Josh Karakoulakis 1, Jonathan Iadarola 1, Ehsan Elham 1
ROUND 6 – Saturday May 17th & Sunday May 18th
U10 rd 6 vs St Augustines Loss 1-3 Kosta Giannakeas 1
U11 rd 6 vs Ingle Farm Draw 4-4 Brayden O’Connor 2, Luca Stepic 1, Rocco Feo 1
U12 rd 6 vs Salisbury Villa Win 3-0 Fabian Khaw 1, Dany El-Hamra 1, Ned Officer 1
U13 rd 6 vs Salisbury East Loss 2-0  
U14 rd 6 vs Elizabeth Grove Win 4-1 Anthony (Marcus) Parente 1, Aiden Sadaj 1, Armik Torabi 1, Nick Mogavero 1
CHALLENGE CUP Round 1 - MAY 24th  & 25th 
U9 cup vs Valley View Red  Win 4-1 Max Perrotta 1, Jonathan Duffy  2, Ro Manning 1
U10 cup vs Elizabeth Downs Black  Win 5-0 Jordan Harrison 2, Oscar Cocca  1, Kosta Giannakeas 1, Santana Bartkowski 1
U11 cup vs BYE    
U12 cup vs Angle Vale Gold Win 5-1 Ned Officer 3, Andrew Chapman 1, Hayden Brandon 1
U13 cup vs Tea Tree Gully Strikers Loss 5-1 Nezam Madi 1
U14 cup vs Elizabeth Downs Win 4-1 Anthony (Marcus) Parente 2, Aiden Sadaj 2
Catch-up game - Monday May 26th 
U12 rd 19 vs Salisbury United  Draw 1-1 Dany El-Hamra 1
Catch-up games - Wednesday May 28th 
U13 rd 1 vs Para Hills West  Win 1-0 Craig Gilles 1
U14 rd 19 vs Tea Tree Gully United  Win 9-0 Anthony (Marcus) Parente 4, Aiden Sadaj 2, Jonathan Iadarola 1,  Armik Torabi 1, Nick Mogavero 1
ROUND 7 – Saturday May 31st & Sunday June 1st
U10 rd 7 vs Modbury Vista Rangers  Draw 3-3 Oscar Cocca 1, Oliver Burkin 1, Nir Eyal 1
U11 rd 7 vs Barossa United  Draw 2-2 Chris Bou Nehme 1, Rocco Feo 1
U12 rd 7 vs Elizabeth Downs White  Win 10-1 Sebastian Maegraith 4, Ned Officer 2, Fabian Khaw 1, Andrew Chapman 1, Jordy White 1, Alex Nemer 1
U13 rd 7 vs BYE    
U14 rd 7 vs Modbury Vista Rovers  Loss 2-1 Conor Barry 1
ROUND 8 – Saturday June 14th & Sunday June 15th  
U10 rd 9 vs BYE    
U11 rd 9 vs Tea Tree Gully United  Win 6-1 Luca Stepic 2, Brayden O’Connor 1, Chris Bou Nehme 1, Rocco Feo 1
U12 rd 9 vs Ingle Farm White  Win 3-1 Ned Officer 1, Jordy White 1, Hayden Brandon 1
U13 rd 9 vs Tea Tree Gully Wanderers  Win 3-0 Nezam Madi 3
U14 rd 9 vs BYE    
ROUND 9 – Saturday June 21st & Sunday June 22nd
U10 rd 9 vs Salisbury United Blue  Win 9-2 Kosta Giannakeas 3, Tom Carroll 2, Jordan Harrison 2, Oscar Cocca 1, Santana Bartkowski  1
U11 rd 9 vs Elizabeth Vale  Loss 4-2 Chris Bou Nehme 2
U12 rd 9 vs Tea Tree Gully United  Win 3-2 Hayden Brandon 2, Fabian Khaw 1
U13 rd 9 vs Modbury Vista Rangers  Win 1-0 Nezam Madi 1
U14 rd 9 vs Ingle Farm White  Win 6-0 Nick Mogavero 3, Aiden Sadaj 2, Anthony (Marcus) Parente 1
CHALLENGE CUP Round 2 - June 28th & June 29th
U9 cup vs Para Hills United White  Win 6-1 James De Conno x3, Thomas Washbourne, Jonathan Duffy, Troy O'Connor
U10 cup vs Barossa United  Win 10-0 Oscar Cocca 2, Kosta Giannakeas 1, Tom Carroll 1, Jordan Harrison 1,  Santana Bartkowski  1, Oliver Burkin 1, Nir Eyal 1, Wian Soontiens 1, Zake Harpas 1
U11 cup vs Ingle Farm  Loss
3(4)-3(1)
Brayden O’Connor 2, Rocco Feo 1
U12 cup vs Para Hills United  Win 4-1 Jordy White 2, Fabian Khaw 1, Dany El-Hamra 1
U13 cup vs BYE    
U14 cup vs Para Hills West  Loss 6-2 Anthony (Marcus) Parente 1,  Armik Torabi 1
         
Catch-up game - Wednesday July 2nd
U14 c/u vs Tea Tree Gully United  Win 3-0 Anthony (Marcus) Parente 1,  Armik Torabi 1, Matthew Osmak 1
ROUND 10 – Saturday July 5th & Sunday July 6th 
U10 rd 10 vs Tea Tree Gully Wanderers  Loss 2-1 Oliver Burkin  1
U11 rd 10 vs Para Hills East Red  Loss 9-6 Chris Bou Nehme 2, Jack Leomburno 2, Rocco Feo 1, Luca Stepic 1
U12 rd 10 vs Ingle Farm Green  Win 3-0 Jordy White 2, Brayden O’Connor 1
U13 rd 10 vs Para Hills West Draw 3-3 Nezam Madi 2, Jesse Lowe 1
U14 rd 10 vs Elizabeth Grove  Win 6-1 Anthony (Marcus) Parente 5, Massimo De Lorenzo 1
ROUND 11 – Saturday July 12th & Sunday July 13th 
U10 rd 11 vs Modbury Vista Rovers  Loss 4-0  
U11 rd 11 vs Angle Vale  Win 2-1 Brayden O’Connor 2
U12 rd 11 vs One Tree Hill  Win 5-0 Fabian Khaw 2, Ned Officer 1, Joseph Zagari 1, Brayden O’Connor 1
U13 rd 11 vs Virginia United  Win 10-1 Jesse Lowe 3, Jacob Stamoulis 2, Craig Gillies 2, Ben Cirocco 2, Kiran McCarey 1
U14 rd 11 vs Modbury Vista Rovers  Win 3-1 Anthony (Marcus) Parente 1, Nick Mogavero 1, Josh Karakoulakis 1
ROUND 12 – Saturday July 19th & Sunday July 20th
U10 rd 12 vs Angle Vale Red  Draw 1-1 Jordan Harrison 1
U11 rd 12 vs Tea Tree Gully Wanderers  Draw 1-1 Chris Bou Nehme 1
U12 rd 12 vs Salisbury United  Draw 1-1 Jordy White 1
U13 rd 12 vs Elizabeth Downs  Win 5-1 Craig Gillies 2, Jesse Lowe 2, Jacob Stamoulis 1
U14 rd 12 vs BYE    
Catch-up game - Wednesday July 23rd
U12 c/u vs Salisbury Villa  Win 2-0 Forfeit
Catch-up game - Saturday July 26th
U13 c/u vs Virginia United  Win 4-2 Nezam Madi 2, Jesse Lowe 1, Jacob Stamoulis 1
CHALLENGE CUP Round 3 – July 26th & July 27th
U9 cup vs Valley View White  Win 5-0 Jonathan Duffy 2, Ro Manning 2, Thomas Washbourne 1
U10 cup vs Angle Vale Red  Win 3-0 Santana Bartkowski  2, Oscar Cocca 1
U11 cup vs BYE    
U12 cup vs Angle Vale Red  Loss 4-1 Ned Officer 1
U13 cup vs BYE    
U14 cup vs BYE    
ROUND 13 – Saturday August 2nd & Sunday August 3rd 
U10 rd 13 vs Elizabeth Downs Maroon  Loss 4-0  
U11 rd 13 vs Munno Para  Win 13-0 Brayden O’Connor 4, Chris Bou Nehme 3, Lucas Dichiera 2, Rocco Feo 1, Jacob Przedworski 1, Theo Vanikiotis 1, Michael Robinson 1
U12 rd 13 vs Salisbury Villa  Draw 1-1 Jordy White 1
U13 rd 13 vs Salisbury United  Draw 2-2 Craig Gillies 1, Jesse Lowe 1
U14 rd 13 vs Ingle Farm White  Win 10-0 Anthony (Marcus) Parente 1, Maria Pacheco 2, Aiden Sadaj 1, Massimo De Lorenzo 1
ROUND 14 – Saturday August 9th & Sunday August 10th
U10 rd 14 vs Tea Tree Gully United  Loss 2-1 Oscar Cocca 1
U11 rd 14 vs Tea Tree Gully Rangers  Loss 3-2 Chris Bou Nehme 2
U12 rd 14 vs Elizabeth Downs White  Win 11-1 Jordy White 3, Hayden Brandon 2, Sebastian Maegraith 2, Andrew Chapman 2, Dany El-Hamra 1, Joseph Zagari 1
U13 rd 14 vs Para Hills East  Win 7-1 Nezam Madi 4, Craig Gillies 2, Jesse Lowe 1
U14 rd 14 vs Elizabeth Grove  Win 14-2 Anthony (Marcus) Parente 5, Amik Torabi 5, Aiden Sadaj 2, Conor Barry 1, Lewis Janda 1
ROUND 15 – Saturday August 16th & Sunday August 17th
U10 rd 15 vs St Augustines  Draw 0-0  
U11 rd 15 vs Ingle Farm  Loss 3-2 Chris Bou Nehme 1, Rocco Feo 1
U12 rd 15 vs Ingle Farm White  Win 6-0 Jordy White 3, Ned Officer 2, Fabian Khaw 1
U13 rd 15 vs Salisbury East  Loss 3-1 Jacob Stamoulis 1
U14 rd 15 vs Tea Tree Gully United  Win 7-2 Anthony (Marcus) Parente 5, Amik Torabi 1, Aiden Sadaj 1
Catch-up game - Wednesday August 20th
U12 c/u vs Elizabeth Downs White  Win 10-1 Jordy White 3, Hayden Brandon 3, Fabian Khaw 1, Andrew Chapman 1, Ned Officer 1, Sebastain Maegraith 1
CHALLENGE CUP Semi Finals – AUGUST 23rd

U9 cup vs Munno Para City  Loss
2(6)-2(3)
James De Conno 1, Jonathan Duffy 1
U10 cup vs Tea Tree Gully Wanderers  Win 2-0 Oscar Cocca 1, Wian Soontiens 1
U11 cup vs BYE    
U12 cup vs BYE    
U13 cup vs BYE    
U14 cup vs BYE    
ROUND 16 – Saturday August 30th & Sunday August 31st
U10 rd 16 vs Modbury Vista Rangers  Win 2-1 ???
U11 rd 16 vs Barossa United  Loss 4-0  
U12 rd 16 vs Tea Tree Gully United  Win 3-0 Jordy White 2, Sebastian Maegraith 1
U13 rd 16 vs BYE    
U14 rd 16 vs Modbury Vista Rovers  Win 3-2 Anthony (Marcus) Parente 2, Gil Eyal 1
ROUND 17 – Saturday September 6th & Sunday September 7th 
U10 rd 17 vs BYE    
U11 rd 17 vs Tea Tree Gully United  Win 2-0 Brayden O’Connor 1, Rocco Feo 1
U12 rd 17 vs Ingle Farm Green  Loss 3-1 Sebastian Maegraith 1
U13 rd 17 vs Tea Tree Gully Wanderers  Win 1-0 ???
U14 rd 17 vs BYE    
ROUND 18 – Saturday September 13th & Sunday September 14th
U10 rd 18 vs Salisbury United Blue  Win 5-1 Kosta Giannakeas 2, Oscar Cocca 1, Tom Carroll 1, Jordan Harrison 1
U11 rd 18 vs Elizabeth Vale  Loss 2-1 Chris Bou Nehme 1
U12 rd 18 vs One Tree Hill  Win 7-1 Sebastain Maegraith 3, Fabian Khaw 1, Jordy White 1, Nick Mills 1, Milan Dekrom 1
U13 rd 18 vs Modbury Vista Rangers  Win 3-2 ???
U14 rd 18 vs Ingle Farm White  Win 3-0 Anthony (Marcus) Parente 2, Aiden Sadaj 1
CHALLENGE CUP FINALS – Saturday September 27th
U9 cup vs BYE    
U10 cup vs St Augustines  Loss 2-0  
U11 cup vs BYE    
U12 cup vs BYE    
U13 cup vs BYE    
U14 cup vs BYE    
 
      
  

          
  
 
    

  
© 2010 Athelstone Soccer Club | become a sponsor | contact us