Juniors

ROUND 1 – Saturday April 11th & Sunday April 12th
U10 rd 1 vs Elizabeth Grove Win 3-1 Ashton Platt  1, Eldan Elham  1, Nicholas Graves  1
U11 rd 1 vs Elizabeth Downs Draw 2-2 Jordan Harrison 1, Santana Bartkowski 1
U12 rd 1 vs Para Hills United Win 3-1 Alastair Lord 1, Rocco Feo 1, Danielle Iadarola 1
U13 rd 1 vs Elizabeth Downs Draw 1-1 Fabian Khaw 1
U14 rd 1 vs Para Hills United Win 7-0 Jesse Lowe 2, Nezam Madi 2, Craig Gillies 2, Jacob Stamoulis 1
U15 rd 1 vs Valley View Win 3-2 Mark Placanica 1, Maria Pacheco 1
ROUND 2 – Saturday April 18th & Sunday April 19th
U10 rd 2 vs Elizabeth Downs Maroon  Win 4-1 Thomas Washbourne 2, Nicholas Graves 1, Troy O'Connor 1
U11 rd 2 vs Para Hills West Loss 7-1 Kanwartej Singh 1
U12 rd 2 vs Modbury Vista Rangers Loss 4-3 Jacob Maegraith 1, Rocco Feo 1, Alastair Lord 1
U13 rd 2 vs BYE    
U14 rd 2 vs Angle Vale Win 5-2 Nezam Madi 4, Craig Gillies 1
U15 rd 2 vs Angle Vale Win 6-0 Anthony (Marcus) Parente 4, Conor Barry 1, Lewis Janda 1
ROUND 3 – Saturday May 2nd & Sunday May 3rd
U10 rd 3 vs Tea Tree Gully United  Win 1-0 Damon Stepic 1
U11 rd 3 vs Modbury Vista Rovers  Loss 2-0  
U12 rd 3 vs Salisbury East  Win 4-0 Jarrod Dick 1, Gleb Lebedev 1, Rocco Feo 1
U13 rd 3 vs Tea Tree Gully United  Win 2-0 Fabian Khaw 1, Joseph Zagari 1
U14 rd 3 vs Elizabeth Vale  Win 4-1 Nezam Madi 2, Jesse Lowe 2
U15 rd 3 vs Salisbury Villa Black  Loss 5-0  
ROUND 4 – Saturday May 9th & Sunday May 10th 
U10 rd 4 vs Modbury Vista Rovers  Win 8-0 Thomas Washbourne 2, Christian Nardinocchi 2, Nicholas Graves 2, Ashton Platt 1, Eldan Elham 1
U11 rd 4 vs BYE    
U12 rd 4 vs BYE    
U13 rd 4 vs Angle Vale Red Loss 7-1 Fabian Khaw 1
U14 rd 4 vs Tea Tree Gully Strikers Loss 3-2 Nezam Madi 2
U15 rd 4 vs Ingle Farm Green Loss 4-1 Conor Barry 1
Catch-up game - Monday May 11th 
U13 rd 19 vs St Augustines  Loss 3-2 Fabian Khaw 1, Joseph Zagari 1
ROUND 5 – Saturday May 16th & Sunday May 17th 
U10 rd 5 vs Valley View Red  Win 2-0 Brady Starick 2
U11 rd 5 vs Angle Vale Red Win 7-1 Oscar Cocca 3, Tom Carroll 1, Connor Giannakeas 1, Jordan Harrison 1, Luca Nardinocchi 1
U12 rd 5 vs Tea Tree Gully Rovers Draw 2-2 Jacob Maegraith 1, Jacob Mulraney 1
U13 rd 5 vs St Augustines  Loss 7-2 Fabian Khaw 1, Nick Mills 1
U14 rd 5 vs Para Hills West  Win 9-3 Nezam Madi 5, Jesse Lowe 1, Jacob Stamoulis 1, Craig Gillies 1, Ben Cirocco 1
U15 rd 5 vs Para Hills West  Loss 7-4 Anthony (Marcus) Parente 4
CHALLENGE CUP Round 1 - MAY 23rd  & 24th 
U9 cup vs Munno Para Lions  Loss 1-0  
U10 cup vs Elizabeth Grove Gold  Win 3-2 Nicholas Graves 2, Ro Manning 1
U11 cup vs BYE    
U12 cup vs Para Hills West  Win 5-0 Alastair Lord 3, Jacob Maegraith 1, Luca Stepic 1
U13 cup vs BYE    
U14 cup vs Tea Tree Gully Rovers  Loss 4-0  
U15 cup vs BYE    
Catch-up game - Sunday May 24th 
U15 rd 19 vs Para Hills West  Loss 3-1 Anthony (Marcus) Parente 1
Catch-up games - Monday May 25th 
U12 c/u vs Tea Tree Gully Rangers Win 3-1 Alastair Lord 1, Jake Sincock 1, Jarrod Dick 1
ROUND 6 – Saturday May 30th & Sunday May 31st
U10 rd 6 vs Salisbury United  Loss 2-1 Thomas Washbourne 1
U11 rd 6 vs One Tree Hill  Win 6-0 Jordan Harrison 2, Oscar Cocca 2, Declan Johnstone-Stubbs, Jack Elieso
U12 rd 6 vs Angle Vale  Win 3-2 Jacob Maegraith 1, Alastair Lord 1, Rocco Feo 1
U13 rd 6 vs Modbury Vista Rovers  Loss 1-0  
U14 rd 6 vs BYE    
U15 rd 6 vs Modbury Vista Rovers  Win 3-0 Anthony (Marcus) Parente 3
Catch-up games - Monday June 1st 
U14 rd 19 vs Para Hills West  Win 5-1 Craig Gillies 3, Nezam Madi 2
Catch-up games - Thursday June 11th 
U10 rd 19 vs Valley View Red  Loss 2-1 Nicholas Graves 1
ROUND 7 – Saturday June 13th & Sunday June 14th  
U10 rd 7 vs BYE    
U11 rd 7 vs Salisbury Villa Win 2-1 Jordan Harrison 1, Kanwartej Singh 1
U12 rd 7 vs Elizabeth Grove Gold Win 5-1 Jacob Maegraith 3, Alastair Lord 1, Rocco Feo 1
U13 rd 7 vs Salisbury Villa Loss 3-1 Ned Officer 1
U14 rd 7 vs Modbury Vista Rangers  Win 2-0 Craig Gillies 2, Ben Cirocco 1
U15 rd 7 vs Elizabeth Downs Win 4-1 Anthony (Marcus) Parente 2, Armik Torabi 1, Joshua Karakoulakis 1
ROUND 8 – Saturday June 20th & Sunday June 21st
U10 rd 8 vs Elizabeth Grove Gold  Win 3-1 Nicholas Graves 2, Max Perrotta 1
U11 rd 8 vs Modbury Vista Rangers  Loss 3-1 Jordan Harrison 1
U12 rd 8 vs Salisbury East Win 5-1 Jacob Maegraith 2, Alastair Lord 1, Jake Sincock 1, Gleb Lebedev 1
U13 rd 8 vs Elizabeth Downs  Loss 3-0  
U14 rd 8 vs Para Hills United  Win 10-1 Nezam Madi 5, Craig Gillies 3, Matthew Hill 2
U15 rd 8 vs Valley View  Loss 4-3 Lewis Janda 1, Armik Torabi 1, Salvador Bartkowski 1
ROUND 9 – Saturday June 27th & Sunday June 28th
U10 rd 9 vs Elizabeth Downs Maroon  Loss 2-0  
U11 rd 9 vs BYE    
U12 rd 9 vs Modbury Vista Rangers  Win 10-0 Jacob Maegraith 4, Rocco Feo 2, Thomas Milne 2, Danielle Iadarola 1, Gleb Lebedev 1
U13 rd 9 vs BYE    
U14 rd 9 vs Angle Vale Red  Win 3-2 Stefan Parenti 1, Craig Gillies 1, Jesse Lowe 1
U15 rd 9 vs Angle Vale Win 4-1 Anthony (Marcus) Parente 3, Conor Barry 1
Catch-up game - Monday June 29th
U13 c/u vs Modbury Vista Rovers  Loss 4-1 Nicholas Parente 1
CHALLENGE CUP Round 2 - JULY 4th & 5th
U9 cup vs BYE    
U10 cup vs Valley View White  Win 6-0 Thomas Washbourne 1, Max Perrotta 1, Ashton Platt 1, Eldan Elham 1, Ro Manning 1, Nicholas Graves 1
U11 cup vs Para Hills West  Win 2-1 Jordan Harrison 1, Oscar Cocca 1 
U12 cup vs Tea Tree Gully Rovers  Loss 5-4 Jacob Maegraith 2, Alastair Lord 1, Rocco Feo 1
U13 cup vs Tea Tree Gully Rangers  Win 2-0 Ned Officer 2
U14 cup vs BYE    
U15 cup vs Northern Wolves  Loss 4-0  
         
Catch-up game - Wednesday July 8th
U12 c/u vs Para Hills West  Loss 1-0  
ROUND 10 – Saturday July 11th & Sunday July 12th 
U10 rd 10 vs Tea Tree Gully United  Loss 1-0  
U11 rd 10 vs Elizabeth Downs Maroon  Loss 4-2 Oscar Cocca 1, Jack Eliseo 1
U12 rd 10 vs Tea Tree Gully Rangers  Win 5-2 Luca Stepic 2, Jacob Maegraith 1, Jarrod Dick 1, Rocco Feo 1
U13 rd 10 vs Tea Tree Gully United  Draw 2-2 Milan De Krom 1, Ned Officer 1
U14 rd 10 vs Elizabeth Vale  Win 6-3 Jacob Stamoulis 3, Nezam Madi 2, Hayden Brandon 1
U15 rd 10 vs Salisbury Villa  Loss 9-2 Anthony (Marcus) Parente 2
ROUND 11 – Saturday July 18th & Sunday July 19th 
U10 rd 11 vs Modbury Vista Rovers  Win 8-0 Brady Starick 3, Max Perrotta 2, Thomas Washbourne 1, Troy O'Connor 1, Nicholas Graves 1
U11 rd 11 vs Para Hills West  Win 2-1 Oscar Cocca 1, Kanwartej Singh 1
U12 rd 11 vs Para Hills West  Draw 2-2 Marco Calabrese 1, Jake Sincock 1
U13 rd 11 vs Angle Vale Red  Loss 2-0  
U14 rd 11 vs Tea Tree Gully Strikers  Loss 3-0  
U15 rd 11 vs Ingle Farm Green  Loss 5-2 Anthony (Marcus) Parente 2
ROUND 12 – Saturday July 25th & Sunday July 26th
U10 rd 12 vs Valley View Red  Draw 1-1 Thomas Washbourne 1
U11 rd 12 vs Modbury Vista Rovers  Loss 4-1 Jordan Harrison 1
U12 rd 12 vs Para Hills United  Loss 3-2 Jacob Maegraith 1, Alastair Lord 1
U13 rd 12 vs St Augustines  Loss 5-0  
U14 rd 12 vs Para Hills West  Win 3-2 Jacob Stamoulis 1, Craig Gillies 1, Jesse Lowe 1
U15 rd 12 vs Para Hills West  Loss 4-2 Anthony (Marcus) Parente 1, Luke Carussi 1
CHALLENGE CUP Round 3 – AUGUST 1st & 2nd
U9 cup vs BYE    
U10 cup vs Ingle Farm White  Win 4-1 Nicholas Graves 2, Eldan Elham 1, Ro Manning 1
U11 cup vs Valley View  Win 4-2 Jordan Harrison 1, Luca Nardinocchi 1
U12 cup vs BYE    
U13 cup vs Salisbury United Blue  Loss 3-0  
U14 cup vs BYE    
U15 cup vs BYE    
Catch-up game (Rnd 20) - Wednesday August 5th 
U10 c/u vs Salisbury United  Win 2-0 Ro Manning 2
ROUND 13 – Saturday August 8th & Sunday August 9th 
U10 rd 13 vs Salisbury United  Win 4-1 Nicholas Graves 3, Troy O'Connor 1
U11 rd 13 vs BYE    
U12 rd 13 vs BYE    
U13 rd 13 vs Modbury Vista Rovers  Loss 5-2 Fabian Khaw 1, Hayden Brandon 1
U14 rd 13 vs BYE    
U15 rd 13 vs Modbury Vista Rovers  Loss 6-5 Anthony (Marcus) Parente 2, Armik Torabi 1, Joshua Karakoulakis 1, Mark Placanica 1
Catch-up game (Rnd 21) - Tuesday August 11th
U15 c/u vs Elizabeth Downs Draw 4-4 Anthony (Marcus) Parente 3,  Mark Placanica 1
Catch-up game (Rnd 21) - Wednesday August 12th
U13 c/u vs Salisbury Villa Loss 2-1 Alex Nemer 1
ROUND 14 – Saturday August 15th & Sunday August 16th
U10 rd 14 vs BYE    
U11 rd 14 vs Angle Vale Red  Draw 3-3 Jordan Harrison 2, Connor Giannakeas 1
U12 rd 14 vs Tea Tree Gully Rovers  Win 3-2 Jacob Mulraney 1, Alastair Lord 1, Rocco Feo 1
U13 rd 14 vs Salisbury Villa  Loss 4-0  
U14 rd 14 vs Modbury Vista Rangers  Loss 3-1 Jacob Stamoulis 1
U15 rd 14 vs Elizabeth Downs  Win 2-0 FORFEIT
Catch-up game (Rnd 21) - Wednesday August 19th
U14 c/u vs Modbury Vista Rangers Win 2-1 Jacob Stamoulis 1, Nezam Madi 1
ROUND 15 – Saturday August 22nd & Sunday August 23rd
U10 rd 15 vs Elizabeth Grove Gold  Win 4-1 Max Perrotta 1, Ashton Platt 1, Eldan Elham 1, TOG
U11 rd 15 vs One Tree Hill  Draw 3-3 Oliver Burkin 1, Callum Levi 1, Zake Harpas 1
U12 rd 15 vs Angle Vale  Win 9-0 Danielle Iadarola 3, Jacob Maegraith 2, Rocco Feo 2, Alastair Lord 2
U13 rd 15 vs Elizabeth Downs  Loss 7-1 Christos Georgiou 1
U14 rd 15 vs Para Hills United  Win 4-1 Jesse Lowe 2, Jacob Stamoulis 1, Ben Cirocco 1
U15 rd 15 vs Valley View  Loss 4-1 Anthony (Marcus) Parente 1
Catch-up game (Rnd 3) - Monday August 24th
U12 c/u vs Para Hills United  Draw 0-0  
Catch-up game (Rnd 20) - Wednesday August 26th
U15 c/u vs Modbury Vista Rovers  Draw 1-1 Anthony (Marcus) Parente 1
CHALLENGE CUP Semi Finals – AUGUST 29th & 30th

U9 cup vs BYE    
U10 cup vs Tea Tree Gully Strikers Loss 0(4)-0(3) Nicholas Graves 1, Max Perrotta 1, Ashton Platt 1
U11 cup vs Modbury Vista Rovers Loss 3-1 Kanwartej Singh 1
U12 cup vs BYE    
U13 cup vs BYE    
U14 cup vs BYE    
U15 cup vs BYE    
ROUND 16 – Saturday September 5th & Sunday September 6th 
U10 rd 16 vs Elizabeth Downs Maroon  Win 2-1 Tom Washbourne 1, Christian Nardinocchi 1
U11 rd 16 vs Salisbury Villa  Win 2-1 Oliver Burkin 2
U12 rd 16 vs Elizabeth Grove Gold  Win 3-1 Jacob Maegraith 1, Gleb Lebedev 1, TOG
U13 rd 16 vs BYE    
U14 rd 16 vs Angle Vale Red  Win 2-1 Nezam Madi 2
U15 rd 16 vs Angle Vale  Win 3-2 Nick Mogavero 1, Joshua Karakoulakis 1, Matthew Perguletto 1
ROUND 17 – Saturday September 12th & Sunday September 13th 
U10 rd 17 vs Tea Tree Gully United  Win 4-0 Nicholas Graves 3, Damon Stepic 1
U11 rd 17 vs Modbury Vista Rangers  Win 2-0 Callum Levi 1, Connor Giannakeas 1
U12 rd 17 vs Salisbury East  Win 6-0 Rocco Feo 2, Thomas Milne 2, Gleb Lebedev 1, Jacob Mulraney 1
U13 rd 17 vs Tea Tree Gully United  Loss 4-0  
U14 rd 17 vs Elizabeth Vale  Draw 1-1 Craig Gillies 1
U15 rd 17 vs Salisbury Villa Black  Loss 6-1 Anthony (Marcus) Parente 1
ROUND 18 – Saturday September 19th & Sunday September 20th
U10 rd 18 vs Modbury Vista Rovers  Win 7-0 Nicholas Graves 2, Max Perrotta 2, Tom Washbourne 1, Christian Nardinocchi 1, Ashton Platt 1
U11 rd 18 vs BYE    
U12 rd 18 vs Modbury Vista Rangers  Win 5-1 Alastair Lord 2, Rocco Feo 1, Thomas Milne 1, Jacob Maegraith 1
U13 rd 18 vs Angle Vale Red  Loss 4-0  
U14 rd 18 vs Tea Tree Gully Strikers Loss 5-1 Matthew Hill 1
U15 rd 18 vs Ingle Farm Green  Loss 6-4 Anthony (Marcus) Parente 3, Massimo De Lorenzo 1
      
  

          
  
 
    

  
© 2010 Athelstone Soccer Club | become a sponsor | contact us